Dzień kropki i chusta animacyjna.

przez | 2021-09-12

Cześć. Na dzień kropki przygotowałem kilka pomysłów na zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz kolorowych papierowych kropek. Zachęcam do sprawdzenia filmu, a jeżeli wolisz czytać pod spodem lista i krótki opis wspomnianych zabaw.

Dzień Kropki Animator z pasją

Zacznijmy od przygotowania rekwizytów.

Będą to: kolorowe koła wycięte z papieru w 6 kolorach chusty – nasze kropki, kostka animacyjna oraz chusta animacyjna.

Przygotowałem szablon w trzech wielkościach kropek:

Wydrukuj na kolorowym papierze

Zabawa 1 – Szukanie kolorowych kropek w odległości. Rozkładamy po sali kolorowe karteczki, dzieci siadają na chuście, po wylosowaniu koloru za pomocą kostki wybrany kolor biegnie po wybrany kolor i wrzuca na chustę.

Zabawa 2 – falowanie to najpopularniejsza zabawa. Zobaczmy jak latają nasze kolorowe kropki, możemy też wrzucić płatki kosmetyczne, kółeczka z filcu, kółeczka z bibuły i inne pomysłowe kropki.

Zabawa 3 – z kolorowych kropeczek tworzymy albo literkę, albo wzór, albo jedną wielką kolorową kropkę, robi to jedno albo dwójka dzieci, które wchodzą pod chustę i w trakcie delikatnego falowania tworzą wzór.

Zabawa 4 – nadal kolorowe kropki są pod chustą a my bierzemy i razem z dziećmi falujemy sobie naszą chustą i w pewnym momencie kładziemy ją na ziemi. Patrzymy jaki kolor pojawił się w środku i ten kolor dzieci wstaje i biegnie dookoła.

Zabawa 5 – tym razem jedno z dzieci wchodzi pod chustę i bierze jedną kropkę do góry i jego zadaniem jest wystawienie kolorowej kartki do góry. Ważne aby dzieci w tym momencie nie falowały tylko trzymały chustę lekko, dany kolor może znów przebiec dookoła lub wykonać jakieś zadanie.

Zabawa 6 –  tym razem będzie to trudne zadanie, ale spróbujmy, za dziećmi ustawiamy nasze kropki ale te większe aby można było na nich stanąć dwoma stopami. Zanim zaczniemy zabawę musimy tak ustawić dzieci aby na tych kolorowych karteczkach były w stanie razem trzymać chustę. Na pewno będzie trzeba pomóc dzieciom. Teraz zadanie dla prowadzącego, który zadaje zadanie. Przesuńcie się o dwie kropki w prawo, stajemy prawą noga na kropce i utrzymujemy równowagę, robimy mały przysiad trzymając chustę, kolor żółty puszcza chustę i robi obrót nie spadając z kropki.

Zabawa 7 – ostatnia zabaw na dziś. Zabawa w liczenie kropek. Przygotowujemy różną ilość naszych kropek wrzucamy pod chustę podczas falowania dzieci, i na sygnał podnoszą chustę do góry i i liczą dodają różne kolory.

Jest moc. Dziękuje za dzisiaj.

Zachęcam do zostawienie subskrypcji na kanale, sprawdzenia innych filmów.

A jeżeli masz instagram to zachęcam do odwiedzenia animator z pasją.

I na koniec zapraszam poniżej na inne filmy, które mogą być przydatne podczas dnia kropki:

zabawy kreatywne z nakrętkami
liczenie nakrętek z kropkami
kolorowe piłeczki jako kropki
Długa gra plasznowa

Dzięki za dziś i do zobaczenia w social mediach Animator z pasją 🙂