Zabawy kreatywne klockami

przez | 2022-01-23

Cześć. Z okazji Światowego Dnia Lego będziemy bawić się klockami w kreatywny sposób. Zabawy umilą czas podczas zabawy klockami.

Zabawa 1. Tworzymy takie same zestawy ( kolory, wzory i ilość klocków). Tyle zestawów ile bawi się osób. Wyznaczamy osobę, która buduje według swojego pomysłu – reszta powtarza za budujących każdy ruch. Czy nadąży i powstaną takie same budowle?

Zabawa 2. Nadal mamy takie same zestawy. Jedna osoba buduje całość zasłaniając proces budowania, po chwili pozostali patrząc na wzór odwzorowują całość.

Zabawa 3. Zasłaniamy swoje budowanie. Budujemy własną budowlę i mówimy na głos jak budujemy do pozostałych. Na koniec sprawdzamy wspólnie jak wyszły nasze budowle.

Zabawa 4. Za pomocą kostki zbieramy nasz ekwipunek klocków do budowania. Na koniec zadajemy sobie wspólne zadania do budowania.

Zabawa 5. Mając przykładową książkę losujemy stronę i patrzymy co znajduje się na niej. Wybieramy budowle do odwzorowania.

Zabawa 6. Mając przykładową książkę wybieramy stronę, patrzymy co znajduje się na niej i staramy się odwzorować historię w niej zawartą.

Zabawa 7. Klockowe statki. Na kartkach rysujemy kratownice – każda kratka ma swój numer. Między nimi stawiamy przegródkę do zasłonięcia np. książkę. Na tarczach umieszczamy po kilka klocków. Następnie ruszamy ze zgadywaniem położenia klocków.

Zabawa 8. Kolorowa wieża. Budujemy wieżę z klocków. Telefonem robimy zdjęcie. Rozkładamy. Następnie ustalamy na ile sekund zdjęcie zostanie pokazane. Po kilku sekundach zapamiętania budujący stara się jak najdokładniej odwzorować budowlę z pamięci.

Zabawa 9. Wyciągamy figurki, postacie lub lalki. Wykorzystujemy klocki do zbudowania mebli i miejsc do odpoczynku i zabawy postaciami.

Zabawa 10. Sortujemy klocki kolorem. Układamy ładnie na witrynie sklepu. Dalej bawimy się figurkami lub lakami w sklep, gdzie postacie kupują i budują sobie z klocków.

Zabawa 11. Z klocków prostokątów kwadratów układamy drogę. Dodatkowo wykorzystujemy postacie LEGO. Wykorzystujemy kostkę do przemieszczania się do przodu, postacie w miejscu zatrzymania wczepiamy w klocki. Kto pierwszy dojdzie do mety.

Zobacz film jak wyglądają zabawy:

Zobacz najnowszy odcinek z pomysłami na zabawy z klockami:

Materiały:

Kliknij prawym przyciskiem myszki i zapisz grafikę jako…
Kliknij prawym przyciskiem myszki i zapisz grafikę jako…