Na deszczowe dni ping-pong

przez | 2019-07-26

Hej dziś mam dla Ciebie dwanaście zabaw z elementami gry w tenisa stołowego – popularnego ping-ponga. Zapraszam Cię do przeczytania – a wpis jest nawiązaniem do filmiku, który został opublikowany na Facebook i YouTube. Jeżeli wolisz posłuchać o zabawach to zapraszam 🙂

Stół do tenisa stołowego do nieodzowny punkt każdego ośrodka kolonijnego i wczasowego. A gdy dojdzie do Nas niepogoda – wtedy staję się On swoistym centrum przeróżnych spotkań. Dlatego mam dla Was propozycję aż 12 przeróżnych zabaw, gdzie możecie wykorzystać przeróżne pomysły do rozegrania konkurencji i mini zawodów.

Zabawa 1 Traf w butelkę

Potrzebujemy butelki zapełnione np. do połowy wodą. Ustawiamy je z 1 strony stołu. Po drugiej stają dzieci i ich zadaniem będzie celowanie za pomocą serwu. Można butelki oznaczyć punktami. Kto zdobędzie więcej punktów w kilku rundach.

Zabawa 2 Butelki za dwa.

Tym razem rozgrywamy mecz 1×1. Na połowach stołu ustawiamy butelki w różnych odległościach i w takiej samej ilości po każdej stronie siatki. W trakcie rozgrywania meczu. Zawodnik otrzymuje 2 punkty, gdy trafi w butelkę a przeciwnik nie odbije. Zawodnik otrzymuje 1 punkt, jeżeli zdobędzie normalnie punkt, a piłka nie dotknie butelki. Gdy przeciwnik odbije piłkę zgodnie z 1 odbiciem po dotknięciu w butelkę gra toczy się dalej

Zabawa 3 Ganiany z zadaniem

Gramy w popularną grę w ganianego. W trakcie przebiegania na drugą stronę stołu zadanie do wykonania np. przełożenie piłeczki z 1 kubeczka do drugiego lub przysiad lub przejście pod liną.

Zabawa 4 Rozbij pudełka

Zadaniem graczy stojących jeden za drugim po jednej stronie jest trafienie w ułożoną konstrukcję z pudełek. Aby uderzenie było silniejsze uderzać można po serwie z przeciwnej stronie prowadzącego lub stałego gracza.

Zabawa 5 Gramy w punkty

Rozgrywamy mecz 1×1 lecz na wyznaczonych polach np. po przekątnej lub rysujemy na stole pola w których musi się odbijać piłka. Gdy gracz nie trafi w to pole traci punkt.

Zabawa 6 Duży Mecz

Rozgrywamy mecz 3×3. Zawodnik z jednej drużyny po odbiciu cofa się za wyznaczone pole (lub przebiega za krzesłem lub ławką oddaloną za stołem) i szybko wraca na koniec kolejki w swojej drużynie.

Zabawa 7 Mecz o 3 punkty.

Rozgrywamy mecz 3×3 w podobnej zasadzie jak poprzedni. Odbijamy jeden za drugim. Gdy 1 z graczy nie odbija podczas swojej kolejki odpada. Punkty są przyznawane, gdy jedna z drużyn ogra przeciwników tzn. ostatni z zawodników z trójki straci punkt po odpadnięciu dwóch poprzednich. Punkty są przyznawane w zależności od ilości osób w drużynie zwycięskiej. Może być 1pkt gdy ostatni punkt to pojedynek 1×1, 2pkt, gdy 2×1 i 3 pkt, gdy pojedynek 3×1.

Zabawa 8 Leży piłeczka.

Wyścigi rzędów z zadaniami z rakietką. Piłka leży na rakietce – nie może spaść. Np. slalom między krzesłami, przysiad w hula-hop.

Zabawa 9 Naturalny tor przeszkód

Tor przeszkód w terenie. Piłka podbijana rakietką nie może spaść. Bieg dookoła drzew, dotknięcie drzewa, przejście pod gałęzią.

Zabawa 10 Do celu

W odległości ustawiamy kubeczki wypełnione wodą, wypisujemy punkty. Z odległości trafianie do środka .

Zabawa 11 W kole

Dzieci ustawiamy w kole. Jedna rakietka i piłeczka leży na rakietce. Na sygnał startu jak szybko uda się podać rakietkę z dłoni do dłoni dookoła wszystkich uczestników tak, aby piłeczka nie spadła.

Zabawa 12 W kole odbijany

Dzieci ustawiamy w kole – każdy ma rakietkę. Tym razem piłeczka jest podbijana z rakietki na rakietkę. Jak szybko uda się, aby wszyscy w kole odbili a piłeczka nie spadła na ziemię.

Ok. To propozycje zabaw. A jeżeli chcesz zobaczyć filmik jak opisuje to w sposób rysunkowy zapraszam cię poniżej na yt:


Dzięki i zapraszam na inne publikacje w ramach #wakacyjnyporadnikwychowawcy. Cześć.

A jeżeli nie pobrałaś/eś jeszcze nowego PDF od animatora z pasją zapraszam o tu:

h