Sylwester Karnawał Pomysły na Zabawy

przez | 2021-12-29

Cześć. Dziś mały wpis, w którym napiszę kilka pomysłów na zabawy na Sylwestra i Karnawał z dziećmi. Jeżeli spędzasz ten wyjątkowy wieczór razem z dziećmi to zapraszam do czytania.

Na początek przypomnę o inspirujących filmach pełnych zabawy. Kanał Youtube Animator z pasją istnieje już drugi rok i udało się już stworzyć ponad 120 filmów pełnych ciekawych inspiracji i działań w jaki sposób spędzać czas z dzieckiem dziećmi. Serdecznie Cię tam zapraszam, a jeżeli masz konto gmail to oczywiście zachęcam do subskrypcji. Pomaga ona w rozwoju kanału, ponieważ wyświetla nowe filmy, klikając je i oglądając YouTube poleca filmy dalej pokazując nowym użytkownikom zainteresowanym tematyką. Dziękuje.

A teraz zapraszam już na dzisiejsze pomysły, które oczywiście możecie również oglądać 😉

Na początek parę zabaw ruchowych z balonami podczas puszczania muzyki:

 1. Wybory – przygotuj kilka kilkanaście pytań dotyczących ulubionych aktywności dzieci, ulubionych potraw, bajek, filmów, zabawek i zwierząt. Możesz włączyć też pytania o postanowienia noworoczne. Każde dziecko trzyma w ręce dwa balony, jeden w kolorze ciemnym, drugi w kolorze jasnym. W zależności od wyboru podnosi go w górę. Między pytaniami puszczaj muzyczkę. Można tańczyć!
 2. Zamrożenie – przygotuj kilka zamrożonych póz, które dzieci muszą naśladować kiedy zatrzymasz muzykę. Możesz pokazywać je sam lub zrobić zdjęcia wcześniej, zrobić wydrukowanie na kartce A4 i pokazywać.
 3. Między kostkami. Jeden balon między kostkami, kolanami drugi w ręce. Tańczymy pojedynczo, w parach lub w trójkę.
 4. Skoczne zadania. Balony odkładamy pod sobą na ziemi. Wymyślamy różne zadania w rytm muzyki. Przeskakujemy nad balonem. Okrążamy dookoła. Podskakujemy na jednej nodze. Przeskakujemy w rozkroku.
 5. Zobacz jak tańczę. Zabawy w pokazywanie przeróżnych ruchów trzymając dwa balony. Jedna osoba pokazuj jak tańczyć, pozostali bawią się razem i naśladują.
 6. Balon do balona. Trzymamy balony w ręce. Różnokolorowe. Bawimy się tańczymy. Na sygnał koloru podbiegamy i zderzamy się danym kolorem balona.

Czas na zabawy w grupie. W rytm muzyczki: Jedzie pociąg z daleka:

 1. Pociąg Jednokolorowy. Wszyscy na imprezie tańczą. Na sygnał dany kolor dzieci trzymające te same balony podbiegają do siebie i tworzą pociąg. Pociąg rusza. Jeżeli dzieci jest na przykład powyżej 4 w trakcie zabawy można zadawać zadania np. numer wagonika, który staje się ciuchcią.
 2. Pociąg wielokolorowy. W trakcie tańca zatrzymujemy muzykę. Mówimy, że na stacji pojawił się pociąg i wymieniamy kolory. Dzieci trzymający te kolory szybką dobierają się i tworzą pociąg. Ruszamy z muzyką.
 3. Tunele balonowe. W trakcie tańca tworzymy jeden długi pociąg. Czas na tunel. Wybrany kolor wybiega z pociągu i tworzy z balonów bramę do przejazdu kolorowego pociągu.
 4. Kolorowa zamieć balonowa. Tym razem rzucamy balony na ziemię. Tworząc pociąg jedziemy tańczymy między balkonami, tak aby dmuchane się nie ruszały.
 5. Transport balonów. Tworzymy pociąg kilkuosobowy. Otrzymuje on jeden balon, który musi dostać się z początku na koniec i z końca na początek. Może nad głowami, pod nogami, z lewej strony, z prawej strony, podbijany.
 6. Zadania w kolorowym pociągu. Dzieci otrzymują balony w różnych kolorach. Tańczymy. Na zatrzymaną muzykę wybrany przez prowadzącego kolor wykonuje zadanie. Kolor żółty przysiad, kolor niebieski obiega dookoła pociągu, kolor fioletowy podskakuje na jednej nodze.
 7. Burza balonowa. Każde dziecko ma balon. Tańczymy. na sygnał gwizdka pociągu, tunel podrzucamy wszystkie balony w górę jedziemy dalej. Pociąg dojeżdża do stacji. Czas na szybkie podniesienie wszystkich balonów i ustawienie się. Ruszamy dalej.

Na koniec zabawy z balonami w domu:

Zabawa 1. Balony rozrzucamy na ziemi. Puszczamy muzykę, a gdy się zatrzyma mówimy, który kolor balonu podnosimy.

Zabawa 2. Na 4-6 kartkach zapisujemy różne ćwiczenia z balonami plus 3 kartki z numerkami 1, 2 i 3. Podczas zabawy losujemy, wybieramy dwie kartki. Sprawdzamy, które ćwiczenie wykonujemy i z iloma balonami.

Zabawa 3. W trakcie ćwiczeń możemy wymieniać się balonami między sobą podrzucając np. dwa naraz.

Zabawa 4. Prowadzący trzyma hula hop, koło dmuchane lub tworzy koło z rąk. Balony rozrzucamy po pokoju. Na sygnał biegamy, podnosimy balony i wrzucamy do środka.

Zabawa 5. Chwytamy 4 balony w 2 ręce. Po wybraniu pierwsza osoba zamyka oczy a druga odrzuca lub zamienia jeden balon. Po otwarciu oczu należy odgadnąć, którego balona nie ma lub który kolor się zmienił.

Zabawa 6. Rysujemy zwierzątka na balonach. Puszczamy muzykę. W pewnym momencie wskazujemy kolor, który podnosimy – sprawdzamy rysunek i udajemy postać

Zabawa 7. Chowamy wszystkie balony za siebie. Jeden bierzemy w ręce i zasłaniamy materiałem. Próbujemy podpowiedzieć zgadującemu cechy charakterystyczne tego koloru.

Zabawa 8. Szukający zamyka oczy. Chowamy balony w różne miejsca w całym pomieszczeniu. Zadaniem jest odgadnięcie, gdzie balony zostały schowane.

I na koniec zapraszam na kilka pomysłów związanych z imprezką sylwestrową w domu, a dokładnie kilka inspiracji – tym razem nie tance a bardziej kreatywne twórcze zabawy. Zajmą trochę czasu (Zwłaszcza przygotowania).

Zachęcam do zajrzenia do odcinka poniżej i zostawienia łapki w górę 😉

A jeżeli jeszcze nie subskrybujesz mojego kanału na YouTube to bardzo mocno zachęcam.

Dzięki i miłej zabawy!

Mateusz

.

I na koniec zapraszam na inspirujący INSTAGRAM

Pa.

.

.