Ebook Zeszyty Taty nr 1

przez | 2020-04-11

Hej. Bardzo dziękuje Ci za to, że jesteś ze Mną z Nami tutaj na stronie oraz na kanale Youtube.
Jak wiesz (a może gdzieś Ci to umkneło) od prawie 30 dni publikujemy (razem z moją córką Różą) pomysły na wszelkie zabawy z zabawkami, w które można wykorzystać w inny sposób. Zupełnie inny – czasami wręcz szalony.

Każdy odcinek to mnóstwo pomysłów np:
– Zbudowanie z kolorowych klocków wież. Następnie (dla młodszych) dziecko zamyka oczy, a my chowamy jeden klocek z wieży i po otwarciu pytamy, który zniknął. Dla starszych będzie zmiana w ustawieniu wieży – dziecko musi odgadnąć, które kolory się zamieniły. (Odcinek z klockami)
– Na kartkach papieru rysujemy domki dla naszych Pluszaków, rozkładamy po pokoju i na sygnał ruszamy z Pluszakami i szukamy ich domków i rozkładamy (Odcinek z Pluszakami)
– Z lalek, które mamy wybieramy dwie, które idą do naszego miasteczka. Na kartkach papieru rysujemy kilka pomysłów takich jak: przedszkole, plac zabaw, sklep, lekarz, itp. Dla każdego pomysłu tworzymy ze swoich zabawek miejsce do zabawy (Odcinek z lalkami)

I każdy z tych 16 odcinków jest bogaty w pomysły i działania. Jak nie widziałaś – zachęcam – pokazując dzieciom w wieku do 8-10 lat możecie zapewnić im niezłą zabawę. Na filmie zabawa trwa kilka minut a u Was może trwać nawet kilka dni – jak było u Nas w przypadku zjeżdżalni dla autek czy placu zabaw dla figurek lego. W filmach staram się tłumaczyć wolno, więc starszaki powyżej 5-6 lat mogą bawić się razem z Wami a po chwili zostać Sami z zabawą (u Nas wielokrotnie tak było).

Zauważyłem również, że wychodząc poza schematy mocno rozwinęły się u Róży: pomysłowość, kreatywność oraz zaczęła sama bawić się w różne zabawy i wymyślać modyfikacje. Jednym z jej ciekawych pomysłów zobaczysz jeszcze dziś – ponieważ mamy odcinek z puzzlami piankowymi.
I korzystając z kilku pomysłów dziennie możecie mieć tak 2-3 miesiące codziennych zabaw.

Ok, a gdyby popatrzeć tak całościowo.
Co daje nam zabawa i różne często innowacyjne pomysły. Oto moje spostrzeżenia odnośnie wspólnych zabaw:
Wspaniała relacja – Tak! Wyobraź sobie, że codziennie pokazujesz dziecku zabawy, pokazujesz mu świat, który odkrywa, pokazujesz mu nie szablonowy sposób myślenia, pobudzasz go do wspólnego działania i ten Maluszek zapatrzony na Ciebie i czujący, że poświęcasz mu czas w 100% kocha Cię za to z każdą chwilą więcej – dajesz mu radość i całego Siebie.
Wszechstronny rozwój dziecka – Tak! Bawiąc się z dzieckiem, pokazując mu różne rozwiązania dbasz o jego rozwój emocjonalny, fizyczny, rozwijasz jego zmysły i wspierasz go w poznawaniu świata.
Rozwój kreatywności – Tak! Tak! Tak! Nie uwierzysz, ale pokazując rozwiązania w jaki sposób bawić się w różny inny sposób zachęcasz dziecko do eksperymentowania i prób podejmowania samodzielnej zabawy.
Komunikacja – Tak! Będąc skoncentrowany w 100% na zabawie polepsza się Wasza komunikacja i sposób w jaki rozumiesz co dziecko ma Ci do przekazania.
Przestrzeń do zabawy – Tak! Pokazując dziecku przestrzeń do zabawy w jaki sposób, gdzie może, jak może się nimi bawić, co jest dobre a co niekoniecznie pozwala uniknąć wielu nieporozumień czy niszczenia.

Tak bym podsumował to co dzieje, się u Mnie i mojej córeczki teraz i jaka wartość płynie z wspólnej zabawy.


Dziękuje Ci, że zostaliście do końca i na koniec mam wyjątkową ofertę. Wszystkie te zabawy z 16 odcinków będą opisane w moim pierwszym autorskim ebooku „Zeszyty Taty”. Wyliczyłem kilkadziesiąt zabaw ponad 60, ale podniosę ich ilość do 97 dodając jeszcze różne pomysły na konkretne zabawki. Ebook będzie w formacie PDF.

Poniżej przykładowe strony


Dla kogo ten ebook:

- na pewno dla rodziców, którzy spędzają czas w domu z dzieckiem i organizują zabawę,

– na pewno dla rodziców, którzy maja rodzeństwa szkolno – przedszkolne, starsi mogą śmiało próbować przeróżnych zabaw i pomysłów pokazując młodszym,

– może nie teraz, ale pewnie wkrótce, jako powoli wszystko wróci do normy (oby szybko) dla osób, które opiekują się dziećmi 1 na 1 lub 1 na 2.

Ile kosztuje?
Koszt EBOOKa na dzień dzisiejszy [maj 2022] (wersja pdf) to 39zł.

Uwaga: Napisz do mnie maila [mateusz.animator@gmail.com] a podpowiem jak otrzymać go w formie podziękowania za wsparcie poprzez stronę buycoffee.


Zapraszam Cię serdecznie do kontaktu – najłatwiej napisz maila na [mateusz.animator@gmail.com] do mnie a opiszę szczegóły zakupu i odpowiem na ewentualne pytania.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do grupy na Facebooku, gdzie będą zamieszczone linki do naszych filmów, opisy niektórych zabaw plus dodatkowe materiały (np. rysunki do druku do zabaw).

Przygotowuję też sesję Q&A dotycząca tego numeru na grupie. Wierzę, że to jest naprawdę mega propozycja zwłaszcza na obecny czas. Widzę to tak jakbyśmy poszli do kawiarni na ciastko i kawkę i pogadamy sobie o zabawach jakiś trudnościach, może opiszę to co niezrozumiałe.

Jeżeli podoba Ci się co robię i ta opcja jest dla Ciebie interesująca -> zapraszam do kontaktu, a jeżeli nie – ale i tak podobają Ci się działania to obejrzyj nasze filmy na kanale Youtube -> dostępne są za darmo i będzie mi -> bardzo miło jak skomentujesz lub udostępnisz treści dalej i może napiszesz przy tym coś od siebie 😉


Dziękuje Ci za twoją uwagę, a ja już główkuje nad serią 2:
15 odcinków o zabawach sprzętem i materiałami codziennego użytku – i nie będą to tylko naczynia! Ruszamy po świętach.

Miłego dnia i wszystkiego dobrego na święta.

Jeżeli dokonałaś/eś zakupu zapoznaj się z regulaminem sprzedaży i polityką prywatności.

Regulamin sprzedaży
Polityka prywatności