Inspiracje na podróż z dzieckiem

przez | 2019-06-09

Cześć. Witam Cię serdecznie po dłuższej przerwie. Dziś mam dla Ciebie małe przypomnienie. W poprzednim roku przygotowałem inspirujący pdf z 21 zabawami w podróży. Zbliżają się wakacje i pewnie też twoje podróże z dziećmi samochodem, pociągiem czy autobusem. Mój mini poradnik może Ci pomóc, ale może też rozwinąć i na kierować na twoje pomysły. Daj znać jak wymyślisz coś ekstra – może opiszesz w komentarzu 🙂 Całość możesz pobrać o tutaj:

http://new.animatorzpasja.pl/podroz

A poniżej zapraszam na 7 przykładów, które znajdziesz w publikacji. Miłej zabawy:

Zabawa 1 Myśliciel

Dziecko myśli o osobie lub przedmiocie. Może to być rzecz, która znajduje się w aucie lub poza nim. Pozostali w kolejnych rundach zadają pytania, które naprowadzą ich i pozwolą odgadnąć co siedzi w głowie myśliciela. Wygrywa osoba, która pierwsza zgadnie.

Zabawa 2 Owocowe karty

Przygotuj razem z dzieckiem karty- wybierz ulubione warzywa i inne produkty. Wydrukuj na bloku technicznym i potnij. W trakcie podróży rodzic wybiera kartę. Zadaniem dziecka jest odgadnąć za pomocą pytań jaki to produkt.

Zabawa 3 Tak Jest! Kupujemy to!

Dziecko zgaduje za pomocą pytań co będziemy kupować. Czy rzecz ma kolor zielony? Czy da się zjeść? Czy jest to mokre? Rodzica zadaniem jest odpowiadać na zasadach tak / nie. Po chwili dziecko próbuje odgadnąć co to za produkt. Jeżeli dojdzie do właściwej odpowiedzi możemy powiedzieć: Tak jest! Kupujemy to!

Zabawa 4 Kto pierwszy

Przygotuj karteczki z nazwami lub rysunkami (np. drzewo, latarnia, pani z wózkiem itp.). Dziecko losuje jedną z nich i mówi na głos co wylosowało. Zadanie dla wszystkich – kto pierwszy odszuka to, co jest na karteczce za szybą samochodu?

Zabawa 5 Dłuuuuga trasa

Zapamiętujemy razem z dzieckiem ważne punkty na trasie podróży powtarzając za każdym razem od początku i wraz z przejechanymi kilometrami dodając nowe elementy. Przykład: Jechaliśmy obok wysokiego bloku, Pani na rowerze, traktora, placu zabaw.

Zabawa 6 Tyle samochodów

W trakcie podróży wyznaczamy czas, w jakim liczymy ile samochodów nas mijało. Możemy porównywać miejscowości i trasy.

Zabawa 7 Kolejka zwierząt

Dziecko zaczyna od powiedzenia ile przed chwilą widział np. kotów. Następny podróżnik powtarza po nim oraz dopowiada swoje zdanie z liczbą i rodzajem zwierząt. Tworzymy długą kolejkę zwierząt.

Po więcej zapraszam po PDF na stronie
http://new.animatorzpasja.pl/podroz

Miłej zabawy 🙂