8 zabaw na karnawał

przez | 2018-02-01

Łop łop łop… i tańczymy – muzyka gra, wszyscy skaczą, bawią się i krzyczą z uśmiechem na ustach.
Jeżeli organizujesz zabawę karnawałową, to twój wymarzony cel. Niestety nie jest łatwo wszystkich zachęcić do takiej aktywności i zabawy. Na pewno muzyka odpowiednia aktualna muzyka pomoże osiągnąć takie zadowolenie. Dlatego przed zabawą zapoznaj się z trendami i przygotuj sobie playlistę dla twoich imprezowiczów.
Oprócz tego nie zapomnij o dodatkowych aktywnościach, które przyjdą z pomocą, aby uatrakcyjnić ten czas. Trochę poszperaliśmy, aby znaleźć:

4 podstawowe zabawy, które są na każdym karnawale:

 1. Pokaz strojów karnawałowych w rytmach muzyki. To podstawa na każdym balu – przygotuj zestaw kilku piosenek tematycznych, śmiesznych i  znanych. Następnie ustaw dzieci po obu stornach sali lub w kole a na środek zaproś wybrane grupy. Nie zapomnij stworzyć ciekawej historii, która wzbogaci występ i pokaz danej „ekipy
  1. -niezwyciężeni zawsze pomocni i nie znający strachu Superbohaterowie – przed Wami moi koledzy po fachu – Batman, Spiderman…
  2. -a gdy za oknem usłyszył syreny i poczujesz dym – już nie musisz się bać pomogą nasi nieustraszeni strażacy i policjanci…
 2. Podstawowy zabawa podczas karnawału to pociąg… spróbuj go urozmaicić:
  1. -pociąg zatrzymuje się w różnych miastach, gdzie gra inna muzyka
  2. -pociąg jedzie w tunelu czasu i odwiedza różne bajki
  3. -pociąg ma do pokonania różne przeszkody – przygotowujemy slalomy, tunele i liny
  4. -pociąg zatrzymuje się gdy muzyka przestaje grać a przyspiesza, gdy muzyka staje się głośniejsza
 3. Limborak – tradycyjne przejście pod zniżającym się kijem lub liną. Podczas zabawy nie zapomnij o udekorowaniu w rekwizytów i śmiesznych wygibasach zadanych imprezowniom.
 4. Taniec na gazecie – w parach lub pojedynczo dzieci tańczą na rozłożonej na ziemi gazecie. Po pewnym czasie zatrzymujemy muzykę i składamy gazetę na pół – rozpoczynamy taniec i wymyślamy ciekawe zadania. Gazetę składamy aż do momentu stania na 1 nodze na palcach.

Teraz nasza kolej – te pomysły na pewno wykorzystamy w swoich karnawałach – spójrz, może Cię zainspirujemy:

4 zabawy, które rozkręcą imprezę

 1. Zaczniemy od balonów – do różnych kolorów włożymy kartki z zadaniami – najlepiej, aby były napisane dużą czcionką. Na sygnał tańczymy w rytm lubianych przez dzieci melodii. Gdy muza ucichnie wybieramy dany kolor i pozwalamy go przebić dzieciom butem lub innym sposobem. Ukażą się złożone kartki i nasze zadania, które nie będą łatwe – dużo trudnych ewolucji i ciekawych rozwiązań np.:
  • dobierzcie się w trójki, i trzymając jedną rękę na głowie kolegi/koleżanki podskakujcie jak małpki
  • dotknij osobę, która ma coś zielonego na sobie.
  • zaśpiewaj na głos będzie, będzie zabawa….
 2. Kolejna zabawa z balonami – przy mniejszej ilości dzieci rozdaj wszystkim dzieciom nadmuchane balony. W trakcie zadania dzieci grupują się kolorami i mają za zadanie wykonać taneczne polecenie np. stworzyć pociąg, zatańczyć w kółku, zrobić tunel między nogami.
 3. Tym razem wykorzystamy gazety, które już rozdaliśmy – tworzymy z nich kulki i mocno gnieciemy. Gdy muzyka przestanie grać zatrzymujemy się i uczestnik wybiera sobie osobą, z którą wymieni się kulką za pomocą rzutu. Latające nad głową kulki na pewno rozbawią i rozkręcą towarzystwo.
 4. Na koniec propozycja walki na taniec dwóch grup. Puszczamy muzykę, która jest bardzo popularna i wszystkie dzieci ją znają. Dzielimy grupę na dwie lub trzy drużyny, które stają w odległości twarzami do siebie. I ruszamy – która będzie kreatywnie tańczyć i realizować swoje pomysły – zadania to nie tylko dobra zabawa, ale zmuszenie pozostałych do tańca i uśmiechu!

Na koniec zachęcamy też do korzystania z chusty animacyjnej. Na karnawał mamy dużo pomysłów. Ale to już w kolejnym wpisie. Zapraszamy do wglądu na nasz facebook – tam mnóstwo inspiracji w kolorowych infografikach.
Na dziś tyle – pamiętajcie, że karnawał rządzi się swoimi prawami. Przy różnych grupach zabawy mogą różnie wychodzić. Ważne, abyśmy My prowadząc pokazali moc i energię, która udzieli się wszystkim na sali.
Może sami macie świetne pomysły? Przesyłajcie w komentarzach 🙂
Powodzenia!!!