Muzyka i chusta animacyjna – na karnawał

przez | 2018-02-07

Hej animatorzy!

Obserwując nasz facebook można zauważyć, jak często korzystamy z chusty animacyjnej. Jej zalety są niezastąpione, a zabaw, w które można się bawić jest prze-ogromna ilość. Pomysły zamieszczaliśmy w licznych infografikach.

Dziś nasze 5 top zabaw z chustą do wykorzystania podczas karnawału! Zaczynamy:

  1. Bale karnawałowe to piękne przebrania, a dzięki temu łatwy podział na grupy. Dzieci stoją wokół chusty trzymając ją za uchwyty. Pod chustę zapraszamy daną grupę przebierańców np. księżniczki, które wchodzą i siadają w siadzie skrzyżnym. Teraz rozpoczyna się „podróż w przestworza i dotykanie falujących nad głowami chmur”- dzieci z całych sił mocno falują chustą. Po chwili zamiana miejsc z inną grupą.
  2. Deszcz kolorowych kulek – kolorowy papier lub gazety i aktywność w falowaniu. Dzieci po zagnieceniu kulek wrzucają je na chustę i rozpoczynają zabawę. Kulki latając nad głową wywołają wiele zachwytu, krzyku i emocji.
  3. Ulubione przebieganie pod chustą – na początek przygotuj dzieci do trzymania chusty dłużej niż 3 sekundy, następnie zadaj pytanie o strój lub ulubione postacie np. kto lubi Spidermana lub kto przebrał się za zwierzątko znajduje nowe miejsce wbiegając pod chustę.
  4. Tańce przy muzyce – w rytm muzyki falujemy, obracamy się, tańczymy w jedną stronę i w drugą stronę, przechodzimy pod chustą lub biegamy dookoła. Gdy zatrzymamy muzykę dzieci mogą zamienić się miejscami.
  5. Pojedynek – dzielimy dzieci na dwie drużyny i wrzucamy na chustę dwa odrębne rekwizyty – różnokolorowe piłki, maskotki czy balony. Zadaniem każdej z drużyn jest obrona a zarazem atak. Wybrana grupa walczy o utrzymanie swojego rekwizytu, aby pozostał dłużej na chuście, niż przeciwników.

Niech żyje bal!!!

Ok. Mamy nadzieje, że uda Ci się wykorzystać nasze pomysły. Oczywiście zabawy te są uniwersalne, dlatego można stosować je cały rok dostosowując do wybranych sytuacji i aranżując w danym klimacie.

Zobacz naszą infografikę z zimowymi zabawami poniżej:

A jeżeli podobają Ci się nasze pomysły to śledź zakładkę www.animatorzpasja.pl/warsztaty. Planujemy nowe spotkanie szkoleniowe we Wrocławiu, a już wkrótce rozszerzymy działania 🙂 bądź czujny! 🙂