Dzieci się nie bawią

przez | 2018-02-11

Cześć.

Chyba każdy miał taki dzień w pracy, który pozostawał wiele do życzenia. Dzieci nie chciały się bawić!

Ostatnio przydarzyło się nam to na kilku balach karnawałowych i wspólnie z naszym zespołem zastanawialiśmy się co jest? Czy my na pewno po tylu latach doświadczeń i setkach prowadzonych imprez nie potrafimy sobie z takim problemem poradzić . Wnioski trudne – na pewno ilość atrakcji i bodźców, które atakują najmłodszych jest tak duża, że pewne zainteresowanie moglibyśmy wygrać wystawiając multimedialny wielgachny monitor rzut obrazu z audiowizualnymi motywami. To jest do zrobienia – ale nadal będziemy walczyć o zwykłe potrzeby ruchu. Dzieci bardzo się zmieniły. My musimy podążać za Nimi.

Tak więc pozostało nam tylko wymyślić 6 pomysłów jak sobie poradzić z taką sytuacją. Oto one:

  1. Ty się nie bawisz i nie dajesz z siebie 100% to dlaczego ktoś inny ma tak robić! Po prostu pokaż najmłodszym, że jesteś tu z Nimi i tak samo jak oni chcesz się bawić. Nie załamuj rąk tylko podchodź i walcz o każdą parę nóg do tańczenia.
  2. Wielki berek – jak dasz radę wymyśl berka dostosowanego do grupy i miejsca – musi on być ogłoszony w sposób ciekawy i atrakcyjny, tak aby zaciekawić tych najbardziej na nie. Możesz wykorzystać balony lub inne rekwizyty.
  3. Rozdaj coś ciekawego – może to być karta zadań, balony, naklejki lub inne bardzo małe gifty. Tak nagrody przyciągają dzieci w każdej postaci. Podczas zabaw tanecznych sprawdzają się różnokolorowe balony a następnie różne zadania z nimi.
  4. Bądź na czasie – zadaj ciekawe pytania związane z bajkami lub postaciami, które aktualnie są na topie. To wiąże się również z pewną ważną rzeczą. Animatorzy oglądajcie bajki! Postacie i motywy obowiązkowe. Nam niestety nie zawsze to wychodzi – ale na szczęście gdy jest nas więcej zawsze znajdzie się osoba, która temat zna doskonale.
  5. Muzyka – reaguj! Bujasz się do super hitu, a dzieci nie wiedzą o co chodzi – tak więc Ona tańczy dla mnie i będzie zabawa już w tym sezonie nie wyszły – przekonaliśmy się o tym – szukamy nowych hitów na imprezy.

Pamiętaj – praca z dziećmi to pasja i dawanie 100% energii oraz ciągła aktualizacja wiedzy na temat trendów!!! Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *