5 zabaw na integrację z chustą animacyjną

przez | 2018-09-06

Cześć.

Dziś mam dla Ciebie kolejną porcję wiedzy na temat zabaw chustą animacyjną. Jak wiesz jest to jeden z ulubionych rekwizytów w naszej branży, które ma szerokie zastosowanie. O jej plusach pisałem już wielokrotnie a liczba zabaw zawartych w inforgrafikach na naszym profilu http://www.facebook.com/animatorZpasja jest naprawdę spora 🙂 Ok!

Łap 5 zabaw integrujących grupę.

  1. Czy lubisz? – do zabawy potrzebna chusta i piłka. Dzieci siadają w kole wokół chusty leżącej na ziemi. Na środku leży piłka. Rozpoczynamy grę. Toczą piłkę do siebie zadając pytanie o ulubione  zwierzę, rzecz czy pasję. Przykładem może być: Czy to prawda, że lubisz koty? Po złapaniu piłki następuje odpowiedź tak lub nie. Toczymy piłkę wiele razy, aby dowiedzieć się o wszystkich jak najwięcej.
  2. Kolorowe literki! – do zabawy potrzebne chusta, kartki papieru i pisaki. Dzieci siadają w kole wokół chusty leżącej na ziemi. Każdy otrzymuje kartki wielkości A5. Taką ilość, aby móc napisać słowo – każda litera na osobnej kartce. Mogą napisać ulubiony sport, zwierzę, potrawę lub imię, gdy się nie znają. Odwrócone kartki z literkami kładą przed sobą. Teraz zadaniem każdego jest zgadnięcie literki a po jej odsłonięciu zgadywanie hasła. Możemy zmieniać się co pytanie, lub zostać przy uczestniku do momentu zgadnięcia hasła.
  3. Kalambury! – do zabawy potrzebna chusta. Dzieci siadają po jednej stronie. Dobierają się w pary lub trójki i zgłaszają się do prowadzącego. Z chusty robimy kurtynę za którą wybrana grupa przygotowuje kalambur dotyczący ulubionej aktywności. Po odsłonięciu czas na pokazywanie.
  4. Balon prawdy – do zabawy potrzebna chusta, pisaki niezmazywalne i balony. Dzieci siadają wokół chusty. Pompują balony i piszą na nich literkę lub literki. Następnie wrzucają balony do środka. Na chustę wchodzi jeden z uczestników i w siadzie skrzyżnym czeka na rozpoczęcie zabawy. Reszta łapie chustę za uchwyty i mocno faluje chustą, aby balony wzbiły się do góry. Siedzący w środku zamyka oczy i łapie wybrany balon. Otwiera je i mówi o 3 rzeczach, które zaczynają się na złapaną literkę.
  5. Koła pytań – do zabawy potrzebna chusta, pisaki i wycięte koła z kartki bloku. Na każdym kolorze przygotowujemy różne pytania dzięki którym będzie można lepiej się poznać. Następnie dzieci spacerują wokół chusty i odpowiadają na pytania wpisując je w kartkach. Po chwili wszyscy siadają wokół chusty i przedstawiają swoje odpowiedzi

Jeżeli pracujesz w przedszkolu możesz zamienić pisane zadania na obrazki lub pytania. Dodatkowo Kurtynę z chusty możemy zrobić puszczając linkę przez kilka uchwytów i przywiązując ją do szafy, haków lub innych trwałych miejsc. Możemy również przywiązać za pomocą jednego ucha do szafy i trzymać z drugiej strony.

Jak Ci się podobają lub wykorzystasz w pracy zachęcamy Cię do dania like w poście na naszym profilu http://www.facebook.com/animatorZpasja. Dzięki również za udostępnienia!

A już teraz ogłaszamy, że wkrótce zmiany związane z naszym rozwojem. Mam nadzieje, że dzięki temu będziesz do nas zaglądał częściej. Miłego dnia!