Bądź sobą!

przez | 2018-10-25

Hej!

Jeżeli chcesz pracować z dziećmi w animacjach przygotowaliśmy dla Ciebie kilka tematów i porad. Pojawiały się one wcześniej, ale wrócimy ponownie z cyklem wpisów z Pracuj jako Animator. Zaczynamy!

Aby stać się uwielbianym przez dzieci animatorem trzeba doświadczenia, kreatywności i pewnych umiejętności, które wypracowuje się przez kolejne zabawy, imprezy i lata. Owszem i zdarzają się początkujący, którzy rozpoczynając pracę mają w sobie to coś. Cechy, które od razu przyciągają dzieci. Tworzą magiczną więź, która sama wytwarza energię do zabawy. Są jednak sytuacje, kiedy idzie to trudniej a chcemy osiągnąć wysokie zaangażowanie dzieci w zabawie. Na początek wybraliśmy – oczywiście według naszego doświadczenia – 3 cechy animatora, od którego rozpoczynamy drogę do osoby, która porywa tłumy!

  1. Bądź sobą – pokaż swoją naturalność i otwartość do dzieci – nie bój się rozmawiać i poruszać tematy. Dzieci uwielbiają nawiązywać kontakt, a jeszcze bardziej lubią gdy rozmawia się z Nimi z równej pozycji. Oglądałeś ciekawą bajkę, lubisz biegać udawać zwierzątka, rysować kotki – pogadaj o tym. Zainteresowanie z drugiej strony prawdopodobnie się pojawi!
  2. Baw się sam – jeżeli pokazujesz, że jesteś w dobrym humorze, kochasz swoją pracę i uwielbiasz się bawić – dzieci będą razem z Tobą. To takie proste. Jak śmiejesz się ty śmieje się cały świat.
  3. Dbaj o porządek i przestrzegaj wyznaczonych na początek zasad. Tak – dzieci to uwielbiają. Wyznaczone reguły,zasady gry i sprawiedliwość. Wiadomo – zabawa to zabawa, nie stosujemy za dużo rywalizacji i reguł, ale jak już coś się dzieje – trzeba potrafić jasno i bardzo prostym językiem wyjaśnić i pomóc zrozumieć.

Taka pasja i zaangażowanie to klucz do sukcesu. Pewnie znasz więcej dobrych cech – możesz podzielić się nimi na naszym profilu. A wracając do punktu 1 – dobra rada na początek. Zobacz obecne trendy wśród dzieci. Co jest popularne, jakie bajki są na topie, jakie postacie. Jak znasz – podpytaj nauczycielki w przedszkolu – jak najmłodsi spędzają czas, o czym mówią. Możesz również zapytać sam młodszych w rodzinie. Lub po prostu podczas zabawy, na której pracujesz porusz temat ulubionych czynności imprezowiczów. Dzieci same Cię nakierują, a potem w ciekawy sposób zadawaj proste pytania i dowiedz się w temacie jak najwięcej. Przyda się na kolejną!

Super. A my działamy dalej i już wkrótce szykujemy coś dla Ciebie. Bądź z Nami. Miłego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *