Wzorowy animator

przez | 2018-10-30

Często bywa tak, że pracując jako animator będziesz oceniany z trzech stron. Przez Dzieci, które pragną wymarzonej wciągającej zabawy. Przez Rodziców, którzy będą podziwiać zaangażowanie, dobry kontakt oraz przyciąganie dzieci do zabawy. A co będzie oceniał twój pracodawca?

Weźmy przykład animatora pracującego na festynie. Co będzie bardzo ważne? Łap 5 cech:

  1. Punktualność – czy o danej godzinie jesteś na miejscu zbiórki, planowanie i realizacja wiąże się z masą różnych przygotowań przed i po. Ustalona godzina przyjścia powoduje wykonywanie założonych działań zgodnie z ustalonym planem.
  2. Zaangażowanie podczas przygotowań i animacji – nie chodzi tu tylko o odpowiednie podejście do dzieci – zależy też na szybkim i sprawnym rozkładaniu, dopytaniu o niejasne szczegóły zlecenia, wychodzenie ze swoimi pomysłami. Zaangażowanie to bardzo wartościowa cecha, której często brakuje. Można skrócić do stwierdzenia: Pokaż, że w pracy nie jesteś za karę!
  3. Reprezentowanie firmy – jako pracownik musisz pamiętać o odpowiednim podejściu do dzieci i rodziców, Kultura osobista podczas rozmów, umiejętność analizy i oceny sytuacji w kontakcie z rodzicem, a w razie konfliktu sporu rozwiązanie go w sposób satysfakcjonujący dla stron oraz pokazanie firmy dla której pracujesz z dobrej strony. Umiejętność pokazania się z jak najlepszej strony procentuje – zyskujesz u wszystkich.
  4. Uśmiech – w tej branży nieodzowne – chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego. Pracownik uśmiechnięty jest zdecydowanie lepiej postrzegany i widać, że lubi to co robi.
  5. Bezpieczeństwo – musisz bardzo dbać o bezpieczną zabawę i świadomie ją kreować, uważać na sytuacje niebezpiecznie, mieć oczy dookoła głowy i reagować w sytuacjach zagrożenia. Dodatkowo nie opuszczać miejsca pracy, nie zostawiać dzieci samych zwłaszcza przy różnych urządzeniach i podłączonej elektroniki. Ten punkt będzie zdecydowanie najważniejszy! I będzie przez nas poruszany w osobnym wpisie.

Na dziś tyle. Są to nasze spostrzeżenia z doświadczenia i nasz punkt widzenia, jednak zachęcamy do zgłębienia wiedzy w tym temacie. A następnym razem w pracy pokaż się z jak najlepszej strony, baw się świetnie i zaprezentuj swoje najlepsze pomysły! Powodzenia

PS Jak chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie kliknij w tagach #cechy animatora, powinny wyskoczyć nasze poprzednie treści na te temat.