Cześć! Tym razem świętujemy zabawą #DzieńŻyczliwości. Przed tobą mój pomysł na zabawy ruchowe i wyścigi rzędów, dokładnie 8 zabaw. Zobacz jakie to zabawy. Zapraszam na film na moim kanale YouTube [pod akapitem], a poniżej odnośnika zabawy opisane w wersji tekstowej. Na końcu materiały do druku. Miłej zabawy!
Przygotowanie zabawy. Dzielimy dzieci na grupy 4-5 osobowe. Tak, aby można było biegać do celu. Przed każdą grupą prosta linia około 10-15 metrów. Dzieci siadają w rzędzie jeden za drugim i czekają na kolejne życzliwe zadania.
Zabawa 1. Wspólne zdjęcie. Czas pierwszą zabawę, na końcu w hula-hop leżą wydrukowane buźki w ilości odpowiadającej ilości dzieci. 1 runda. Pierwsze osoby biegną, podnoszą wybraną buźkę, stają nieruchomo, prowadzący robi zdjęcie. Odkładają buźkę, wracają i startuje kolejna w kolejce osoba. Czas na drugie zdjęcie z buźkami. Gdy wszyscy przebiegną czas zabrać całą grupę. Biegnie ona do hula-hop. Każdy chwyta za buźkę, robimy wspólne zdjęcie. Dobrze aby cała 4-5 zmieściła się w hula-hop. Ktoś kucnie, ktoś się wychyli. Pamiątki z zabawy gotowe. Jeżeli nie chcemy robić zdjęć możemy prosić, aby dzieci zatrzymywały się chwilę nieruchomo. My robimy klaśnięcie dłońmi i gotowe. Można wracać.
Zabawa 2. Biegnę po buźkę. Buźki muszą starczyć dla każdego uczestnika. Pierwsza osoba biegnie, zabiera ją z hula-hop. Wraca i siada na koniec. Startuje kolejna osoba. Zabawa kończy się jak wszyscy dobiegną, usiądą i na 1 zasłonią swoje twarze kolorową uśmiechniętą buźką. Na 2 podniosą ją w górę krzycząc hurra. Zdjęcia na koniec obowiązkowe.
Zabawa 3. Pogubione klocki. Nasz przyjaciel musi posprzątać klocki. Na trasie biegu rozsypujemy różne klocki np. kratki, a na końcu kładziemy pudełko do wrzucania. Aby było łatwiej robimy tyle przystanków sprzątania ile dzieci będzie biegać. Pierwsza osoba rusza i zabiera klocki, z pierwszego miejsca, wrzuca do wiaderka i wraca. Druga osoba zabiera klocki z drugiego miejsca. Zabawa kończy się jak wszystkie klocki zostaną posprzątane. DZIĘKUJE PRZYJACIELU ZA POMOC.
Zabawa 4. Mówimy Dzień Dobry. Na końcu biegu stoi osoba, która trzyma tabliczkę DOBRY. Pierwszy z rzędu rusza, podbiega, mówi DZIEŃ i słyszy DOBRY. Uczestnicy wymieniają się tabliczkami i miejscami. Wraca osoba, która zaczynała stojąc na końcu biegu. Po przekazaniu tabliczki rusza kolejny w rzędzie. Zabawa kończy się, gdy wszyscy powiedzą dzień dobry i dobrze pobiegają.
Zabawa 5. W czy mogę pomóc. Jedno z dzieci siada w hula-hop. Wokół siebie ma woreczki z zakupami. Do starych siatek, torebek można włożyć małe zabawki, kuleczki lub np. maskotki. Czas start. Pierwsza osoba z rzędu podbiega i zadaje pytanie, w czym mogę Ci pomóc. Możesz pomóc mi w przeniesieniu zakupów. Podaje siatkę. Osoba z siatką biegnie do wyznaczonego miejsca i odkłada ją. Po odłożeniu wszystkich siatek z zakupami koniec tury. Uczestnicy mogą również zmieniać się co jeden bieg, lub możemy wybrać stałą osobę podającą wszystkie siatki w danej turze.
Zabawa 6. Miłe przywitanie. Wybieramy stałą osobę na każdą turę, która będzie stała na końcu biegu. Przed nami kilka biegów. Start z rzędu, uczestnik dobiega i przybija dwie piątki. Wraca, startuje kolejna osoba z rzędu. Tym razem daje żółwiki i przybija piątki. Kolejna osoba biegnie. Do piątek i żółwików dochodzi obrót. Kolejny bieg i: piątki, żółwiki, obrót i podskok w górę z krzyczeniem HEJ! Gdy zadania wykonane czas na zmiany w grupie, zmiana stałego, można zmienić zadania przywitania. Dużo biegania i dużo uśmiechu.
Zabawa 7. Smutne i wesołe buźki. Przygotowujemy buźki, które z jednej strony są wesołe, z drugie smutne. Możemy narysować z dziećmi lub wydrukować. Rozkładamy buźki wzdłuż linii biegu slalomu smutnymi buźkami do góry. Czas na zabawę. Startuje pierwsza osoba i przekłada jedną buźkę na wesołą. Biegnie za ostatni pachołek i wraca. Zabawa kończy się, gdy wszyscy przełożą buźki na wesołe.
Zabawa 8. Razem raźniej. Na samym końcu biegu leżą nasze papierowe buźki. Przygotowujemy kilka pomysłów na przejście biegu z zadaniami. Bieg i obrót, przełożenie hula-hop, przeskok, szarfa, podskok nad przeszkodą. Na koniec siad skrzyżny i podniesienie buźki do góry. To znak – startuje kolejna osoba. Na koniec wspólne zdjęcie!
Dodatkowo do materiałów można dołączyć planszę, po każdej zabawi grupa dostaje żeton kolorową buźkę. Na koniec można z nich zrobić medale!
Poniżej materiały do odcinka
Dziękuję, życzę miłej zabawy. Na koniec zapraszam na kanał YouTube i playlistę dotyczącą zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia. Kliknij w obrazek lub link :).
PLAYLISTA FILMY NA DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA I DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI