Gra w Serca – Zabawy ruchowe z pomysłem

przez | 2022-11-12

Cześć. Dziś rozpoczynam serię wpisów dotyczących zbliżającego się Dnia Życzliwości. Zaczynamy od 'Serduszkowa’ Gra – odcinka publikowanego z okazji walentynek. Sześć zadań ruchowych, prostych do wykonania. Pomysły do wykorzystania w domu jak i małego scenariusza do małej grupy. Każda z zabaw może uzupełnić scenariusz Dnia Życzliwości.

Na początek sporo materiałów do przygotowania:

Drukujemy planszę z 6 zadaniami ruchowymi [Plansza1]. Można x2. Jedna wersja czarno-biała. Druga wersja kolorowa, serduszka wycinamy, przyklejamy na karton, wycinamy żetony. Będziemy je dostawać za każdą zabawę. W razie braku możliwości druku można narysować w serduszkach zadania [tak zrobiłem na filmie]. Czas na zabawy, można je losować lub iść po kolei. Po każdej zabawie dziecko lub uczestnicy otrzymują żeton do ułożenia na planszy.

PLANSZA 1

Zabawa 1.

Podobnie jak wyżej drukujemy serduszka i tworzymy żetony [Plansza 2]. W różnej ilości. W sześciu kolorach. Przygotowujemy pudełko, do którego z różnych odległości będziemy wrzucać żetony. Można spróbować rzucać z różnych odległości w pomysłowy sposób [ zamknięte oczy, tyłem, itp.] Ja na koniec podziurkowałem żetony i ostatnie zadanie to nawlekanie na tasiemkę.

PLANSZA 2

Zabawa 2.

Drukujemy duże serca [plansza 3] na kolorowym papierze lub kolorujemy je pisakami kredkami. Wycinamy i naklejamy je do złożonych na pół kartonów. To nasze przeszkody. Im więcej kolorów i sztuk pachołków tym lepiej do zabawy. Zrób slalom, zadanie równoważne, przygotuj różne rekwizyty do przeniesienia na głowie.

PLANSZA 3

Zabawa 3.

Do dużych serc [plansza 3]przygotowujemy mniejsze [plansza 2], muszą być zgodne kolorami. Rozkładamy wszystko w miejscu zabaw, w kole, w rogach sali lub w nieuporządkowany sposób. Czas na szybkie porządki. Każdy kolor serduszek w jednym wybranym miejscu.

Zabawa 4.

Tym razem każde dziecko otrzymuje planszę z serduszkami [plansza 4]. Do zabawy można wykorzystać poprzednie serduszka lub wydrukować planszę dwa razy. Na początek na serduszkach można narysować różne wzory, zarówno na planszy jak i na wyciętych. Możemy zagrać w grę. Numerujemy na planszy serduszka i rzucamy kostką. Każdy wyrzucony numer to zbieranie serduszek, które leżą przed. Druga wersja, podobna do poprzedniej zabawy, rozkładamy małe serduszka po sali, kto szybciej uzbiera swoją planszę.

PLANSZA 4

Zabawa 5.

Wydrukuj w kolorze, pokoloruj, przygotuj planszę do zabawy [PLANSZA 5]. Ja przygotowałem na filmie kostki serduszka. Można je zamienić kolorowymi małymi kuleczkami z papieru lub kolorowymi nakrętkami. Po wyrzucie na planszę zbieramy nasze serduszkowe pionki, gdy kolor pionka i serduszka, na którym się zatrzymał będą zgodne.

PLANSZA 5

ZABAWA 6.

Na koniec serduszkowej gry wspierające serduszka [PLANSZA 6]. Chowamy je w różnych miejscach, szukamy, zbieramy, omawiamy.

PLANSZA 6

Dziękuje za dziś. Mam nadzieje, że pomysły zainspirowały Cię do wspólnej zabawy. Jak zawsze zachęcam do oglądania kanału YouTube pełnego inspiracji i zabawy. Już ponad 140 filmów o różnej tematyce. A na koniec zachęcam do sprawdzenia playlisty zbliżającego się Dnia Życzliwości #dzienzyczliwosci oraz Dnia Pluszowego Misia #dzienpluszowegomisia Link poniżej:

PLAYLISTA DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miłego spędzania czasu. Niech zabawy mają moc! #ZpasjaDoZabawy